Potrebujú ovce baču? Áno, lebo...

Autor: Jana Ďuricová | 18.11.2011 o 12:04 | (upravené 18.11.2011 o 13:36) Karma článku: 3,40 | Prečítané:  568x

Niekde som čítala o nepotrebnosti politikov na Slovensku. Súhlasím aj nesúhlasím. Na jednej strane súčasných politikov pravdepodobne nepotrebujeme, na strane druhej štát bez politikov, politiky a riadenia by štátom nebol. Pohltila by nás anarchia, strach a neistota. Život v strachu už nie je životom. A tak ako ovce potrebujú baču, tak aj my potrebujeme tých, na ktorých tak nadávame a berieme ich mená nenadarmo do úst. Aby sme nedobačovali kdesi v hlbinách neexistencie.

Slovo politika má v našom vedomí /aj podvedomí/ expresívny až hanlivý nádych. Každý si hneď pod slovom politika, politik predstaví niečo negatívne. Niektorým doslova tuhne krv v žilách. Ale politika sa týka nás všetkých. Je každodennou súčasťou nášho života, našej ďalšej existencie a možností. Väčšina ľudí sa tvári, že ich politika a voľby nezaujímajú. Hromžia na všetko, čo sa stane alebo má ešte len stať. Sami však zabúdajú, že oni si ich vybrali. Oni,či ony sú ich politickými zástupcami. Sami rozhodujeme a budeme rozhodovať, ako budeme ďalej napredovať a ako sa budeme mať... My rozhodujeme o svojich politických predstaviteľoch. A tak koniec koncov, všetci sme politikmi. Ale tým nechcem povedať, že v každom z nás je taký malý Fico či Mečiar... To to nie je žiadna politická agitácia alebo nejaké obhajovanie toho, čo sa u nás deje. Len ma niekedy zarážajú vety a články o nezáujme mladých ľudí na politike. Myslím, že nás je dosť takých, ktorí politiku sledujú. A je určite dosť takých, ktorí by aj niečo chceli zmeniť. Problémom je dostať sa do tých starých postkomunistických /resp. komunistických/ štruktúr. Moc sa rovná korýtko. A korýtko má veľkú príťažlivosť. A tak našim politikom chýbajú väčšinou už len dve veci - sebareflexia a chrbtová kosť. Bohužiaľ 22 rokov sa stále len učíme, čo to tá demokracia a právny štát je. Nežná revolúcia nebola revolúciou, ale len nutnosťou... O tom zas niekedy inokedy...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?