Vredy na Slovensku

Autor: Jana Ďuricová | 22.11.2011 o 8:30 | (upravené 22.11.2011 o 11:15) Karma článku: 6,57 | Prečítané:  746x

Po mojom včerajšom odpočúvaní určitých nezávislo závislých médií som skonštatovala výskyt nebezpečného ochorenia na Slovensku - vredovosť. /Podotýkam, že odpočúvanie bolo prevedené televíznym prijímačom. Nuž najskôr som myslela, že chyba je na mojom prijímači...ale nebola...uvidela a opočula som veci neslýchané.../ Vredová epidémia u nás agresívne útočí nejaké to desaťročie. Väčšina vredov je veľmi bolestivých a jedinou záchranou je až odstránenie fyzické t.j. chirurgické. Niekedy pomáha liečba zmenou životosprávy, prostredia a vyhýbanie sa styku s ostatnými vredmi. Najnebezpečnejšími sú vredy spoločenské. Síce aj tým by pomohla vyššie uvedená liečba, lenže vred nevidí, vred nepočuje. Týchto našich spoločenských vredov nemá kto liečiť /a príčinou nie je odchod lekárov/... A úplne najhoršie je, keď najviac hnisajúci vred rozpráva o kvázi vredoch iných ...

Pár týždňov pred koncom roka ma zaujíma skôr fakt, že nebudeme mať vo firme vianočné odmeny, ani trináste platy. Mala by som teda oceniť snahu médií a politikov, ktorí mi na tento fakt neustále pomáhajú zabudnúť. A čo sa to tam kdesi u nás stalo? Nuž škandál preveliký. Odpočúvali novinárov. ÓOOOO. Niekto si dovolil spraviť takúto špionáž v našich nevinných a nezávislých médiách. ÓOOOO ty náš demokratický svet, veľkým bičom mediálnym na nich!!! V informačnom svete, kde každý o každom všetko zistí a vie, sa mi to javí ako absurdita. Kolíska demokracia - USA vypočúvajú a sledujú nespočetné množstvo ľudí. A riešia to tam média? Asi nie. Asi nemajú čo riešiť, ak nemajú čo skrývať... Pre mňa je to tiež hanba. Hanba preveliká, čo za kauzu z toho média spravili. Ak je štát donútený odpočúvať novinárov /čo nie sú žiadni nadľudia/, tak má asi k tomu dôvod. A čo ak potrebuje zistiť informácie týkajúce sa kriminálnej alebo korupčnej činnosti? Alebo nám pomáhať, riešiť problémy a chrániť budú novinári a médiá? Médiá, ktoré sa zaujímajú len o zbytočnosti a bulvár? Alebo reportáže v televíznych novinách týkajúce sa len rómskej kriminality a zvieratiek v ZOO? Nezávislé médiá, ktorým vládnu korporácie? Síce korporácie vládnu svetu...korporácie vládnu politickým stranám... korporácie vládnu aj nám... Smutné. Možno to vyznie podivne, ak sa slobodne vyjadrujem o potlačení slobody iných. Ale ak sa nemám báť v tomto štáte slobodne vyjsť na ulicu bez obáv o svoju existenciu, nuž... Nech si každý domyslí. Na slobode sa u nás pohybuje množstvo zločincov a vrahov. Dôvodom je /okrem tých našich nedomyslených zákonov/ aj nedostatok dôkazového materiálu. A k takému materiálu majú prístup novinári. A tí nás neochránia. "Pri obmedzovaní základných práv a slobôd sa musí dbať na ich podstatu a zmysel. Takéto obmedzenia sa môžu použiť len na ustanovený cieľ." - z článku 13 Ústavy SR. Možno cieľ bol, možno boli zistenia a závery, a možno budeme všetci prekvapení aké... a možno všetko skončí zle... Čítala som názor, že novinári a tí,ktorí bojovali proti totalite, na toto nezabudnú. Na čo nezabudnú? Zas to omieľanie totality a nežnej /nazývam to nevyhnutnej/ revolúcie. A kto bude bojovať proti totalite korporácií? Skvelé sú tie predvolebné hneďútoky závislých médií a politikov. Treba osprostiť ľudí, nech nerozmýšľajú. Nech stádo zostane stádom. Navekyamen.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?