Zimný slnovrat citov

Autor: Jana Ďuricová | 21.12.2011 o 12:14 | (upravené 21.12.2011 o 14:04) Karma článku: 3,06 | Prečítané:  529x

Za oknami tíško padá predvianočný vytúžený sneh. Všetko sa zahaľuje do bielej nevinnej nádhery. Pomaly sa vkráda do dušičiek pocit Vianoc. Spoza okien kancelárie ma to takto pred Vianocami nebaví. Odpočítavam, intenzívnejšie ako iné dni, hodiny a minúty do konca. Ešte zajtra a už sú tu... Vianoce.

Hoci som už také staršie skoro 30-ročné dieťa, na Vianoce sa teším vždy. Už len z pocitu pracovného oddychu a blízkosti rodiny. Teším sa na ozdobovanie stromčeka, vianočnú vôňu maminých koláčikov, kapustnice a čas rozprávok, ktoré ma nikdy neomrzia. A... a to stačí. Čaro Vianoc nepotrebuje vianočné reklamy, predvianočné a povianočné zľavy, vianočný zhon, mobilného operátora, plné obchodné centrá a zápchy na cestách. Duch Vianoc si nepotrpí na horu darčekov a hlavne na darčekové predvianočné pôžičky. Tak mi už prosím neraďte, aby som sa zadĺžila na Vianoce kúpou nákladných darčekov pre mojich blízkych. Láska sa dá vyjadrovať po celý rok, nielen jedným zbytočne predvianočne predraženým darčekom pod stromčekom. Ale predsa len J/ježiškovi napíšem vianočný prosbopis. Želám si Vianoce bez reklám a politických kampaní. Adresujem to Ježiškovi, lebo Mikuláš/Santa sa už spolčil s SNS. Ten by ma už nevyslyšal. Čaro Vianoc je skromné a ukryté v tých najobyčajnejších veciach. Skrýva sa v blízkosti ľudí, ľudského tepla, iskierky v očiach a v najobyčajnejšom úsmeve. Najväčšou potrebou človeka je vždy len druhý človek. A to žiadny drahý darček nenahradí.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?