Zimný slnovrat citov

Autor: Jana Ďuricová | 21.12.2011 o 12:14 | (upravené 21.12.2011 o 14:04) Karma článku: 3,06 | Prečítané:  528x

Za oknami tíško padá predvianočný vytúžený sneh. Všetko sa zahaľuje do bielej nevinnej nádhery. Pomaly sa vkráda do dušičiek pocit Vianoc. Spoza okien kancelárie ma to takto pred Vianocami nebaví. Odpočítavam, intenzívnejšie ako iné dni, hodiny a minúty do konca. Ešte zajtra a už sú tu... Vianoce.

Hoci som už také staršie skoro 30-ročné dieťa, na Vianoce sa teším vždy. Už len z pocitu pracovného oddychu a blízkosti rodiny. Teším sa na ozdobovanie stromčeka, vianočnú vôňu maminých koláčikov, kapustnice a čas rozprávok, ktoré ma nikdy neomrzia. A... a to stačí. Čaro Vianoc nepotrebuje vianočné reklamy, predvianočné a povianočné zľavy, vianočný zhon, mobilného operátora, plné obchodné centrá a zápchy na cestách. Duch Vianoc si nepotrpí na horu darčekov a hlavne na darčekové predvianočné pôžičky. Tak mi už prosím neraďte, aby som sa zadĺžila na Vianoce kúpou nákladných darčekov pre mojich blízkych. Láska sa dá vyjadrovať po celý rok, nielen jedným zbytočne predvianočne predraženým darčekom pod stromčekom. Ale predsa len J/ježiškovi napíšem vianočný prosbopis. Želám si Vianoce bez reklám a politických kampaní. Adresujem to Ježiškovi, lebo Mikuláš/Santa sa už spolčil s SNS. Ten by ma už nevyslyšal. Čaro Vianoc je skromné a ukryté v tých najobyčajnejších veciach. Skrýva sa v blízkosti ľudí, ľudského tepla, iskierky v očiach a v najobyčajnejšom úsmeve. Najväčšou potrebou človeka je vždy len druhý človek. A to žiadny drahý darček nenahradí.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov?

O úplatkoch sa pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.


Už ste čítali?